ویتامین مختلف در محصولات لبنی

برای لحظاتی چشم هایتان را ببندید و به کلمه «شیر» فکر کنید. در حین فکرکردن به سال های قبل برگردید؛ زمانی که بچه بودید. تصویر و تصور شما از این کلمه چیست؟

Related image

تصور من شیشه های شیر ساده است با عکس کله گاو و عبارت «صنایع شیر ایران» که زیر این کله گاه و عجیب و غریب نوشته شده و با فویل آلومینیومی پلمپ شده بود و در کنار آ« هم خاطره ای از شیرهای سه گوش یاد می آید؛ شیرهایی که بازهم همان کله گاوه عجیب روی آن به تعداد زیاد وجود داشت. من و خیلی از بچه های همسن من باید صبحانه یا زنگ تفریح یکی از آنها را می خوردیم. وقت تان تمام شد. تصورتان را نگفتید؟

حالا دوباره چشم هایتان را ببندید و به کلمه «شیر» فکر کنید. اما این بار زمان را عقب نبرید. در قفسه های سوپرمارکت ها بچرخید. حالا احتمالا انواع و اقسام شیر با طعم های مختلف و بسته بندی های متنوع جلوی چشمتان رژه می روند و همین مساله هم شاید انتخاب شیر مناسب را برایتان سخت می کند. برای همین رفتیم سراغ بررسی انواع شیر،هرچند بعضی از انواع آنها هنوز در کشور ما وجود ندارند اما خدا را چه دیدید، شاید چند وقت دیگر این نوع شیرها هم سر از قفسه سوپرمارکت های ما درآوردند. پس بهتر است درباره شان بدانیم.

 Image result for ‫لبنیات‬‎

همه می دانیم که محصولات لبنیات کاله به ویژه شیر سرشار از کلسیم و ویتامین D هستند. برخی از آنها هم با ترکیبات مغذی ای مانند انواع ویتامین ها و مواد معدنی غنی شده اند. اما همه اینها دلیل این نیست که انواع شیر مشابه هم بوده و نکات منفی و مثبت و تغذیه ای شان مانند هم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *