خامه صبحانه ارزش دارد؛ اما…

گاهی پرسش‌هایی برای ما مطرح می‌شود؛ آیا خامه را می‌توان جایگزین شیر کرد؟ تفاوت خامه و سرشیر در چیست و ارزش تغذیه‌ای و کالری کدام یک بیشتر است؟

Image result for ‫خامه چیست‬‎

خامه قنادی که در شیرینی‌های تر و نان خامه‌ای به کار می‌رود همان خامه‌ای است که در وعده صبحانه استفاده می‌شود؟ آیا می‌توان یک یا دو عدد شیرینی خامه‌ای را جایگزین وعده صبحانه کرد؟ خامه ترش چیست و چه فرقی با خامه معمولی دارد؟

خامه صبحانه ارزش دارد؛ اما…

خامه  یک نوع فرآورده لبنی است، اما در گروه چربی‌ها دسته‌بندی می‌شود. چربی موجود در آن بر حسب نوع خامه از 30 تا 60 درصد متغیر است و میزان برخی از مواد مغذی موجود در آن به پای شیر نمی‌رسد.

خامه صبحانه‌ای که این روزها در اغلب فروشگاه‌ها عرضه می‌شود 30 تا 35 درصد چربی دارد و حدود 50 درصد از کره، کم‌چرب‌تر است، اما چربی آن در مقایسه با شیر تازه دوشیده شده حدود 9 برابر بیشتر است. هر چه خامه پرچرب‌تر باشد، سفت‌تر و غلیظ‌تر بوده و بر میزان ویتامین‌های محلول در چربی نظیر ویتامین‌های A،E  و D آن افزوده می‌شود. به گونه‌ای که غلظت ویتامین A خامه با توجه به درصد چربی آن از 2 تا 12 برابر قابل ‌افزایش است، اما میزان ویتامین‌های محلول در آب نظیر ویتامین‌های  B،C  و اسیدفولیک آن کمتر و در طول استریلیزاسیون نیز مقدار زیادی از ویتامین B12 آن تخریب می‌شود. در ضمن خامه نمی‌تواند تامین کننده کلسیم و پروتئین روزانه بدن باشد و به هیچ‌وجه نباید جایگزین شیر و فرآورده‌های لبنی کم چرب شود. البته خوردن یک یا دو قاشق خامه برای صبحانه آن هم یکی دو بار در هفته اشکالی ندارد، ولی از آنجا که چربی خامه مانند چربی گوشت قرمز جزو چربی‌های جامد است و کلسترول بالایی دارد مصرف بیش از اندازه آن حتی برای وزن گرفتن افراد لاغر هم توصیه نمی‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *